MOCP a kontrola g

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
zloty87
Posty: 70
Rejestracja: 04 lutego 2009, 12:14

MOCP a kontrola głośności

Post autor: zloty87 »

Witam,

Potrzebuję pomocy w kwestii kontroli głośności w odtwarzaczu MOCP. Otóż, po grzebaniu w konfigu udało mi się doprowadzić do tego, że klawisze < i > funkcjonują prawidłowo. Postanowiłem pójść krok dalej i skonfigurować klawisze multimedialne mojej klawiatury by współpracowały z MOCP, lecz to, co zwróciło moją uwagę, to niestety głośność, która zmniejszała się lub zwiększała w całym systemie, a nie lokalnie w odtwarzaczu. Niestety, na stronie owego projektu nie widzę kompletnej dokumentacji dotyczącej konfiguracji, więc nie miałem sposobu by poeksperymentować więcej. Tutaj zwracam się z prośbo o pomoc do was.

Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mq
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Wolkan

Post autor: mq »

Poczytaj

Kod: Zaznacz cały

man mocp
Jest tam napisane, że parametr -v modyfikuje głośność odtwarzacza. Np.

Kod: Zaznacz cały

mocp -v 50
ustawia głośność na 50%, a

Kod: Zaznacz cały

mocp -v +10
oraz

Kod: Zaznacz cały

mocp -v -10
odpowiednio zwiększają lub zmniejszają głośność o 10%. Teraz poszukaj jak w Twoim środowisku ustawić skrót klawiszowy, który pod odpowiedni klawisz multimedialny przypisze któreś z powyższych poleceń. Gdyby przypadkiem okazało się, że masz fluxboxa, to służę pomocą.
zloty87
Posty: 70
Rejestracja: 04 lutego 2009, 12:14

Post autor: zloty87 »

Problemem, tak jak napisałem, nie jest przypisanie kodu klawisza pod odpowiednią komendę, a to, że głośność, owszem, się zmienia ale w całym komputerze. Chciałbym, żeby się zmieniało lokalnie, tylko w MOCP, a nie wszędzie.
Awatar użytkownika
kodzik
Beginner
Posty: 175
Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:11
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: kodzik »

Co to za środowisko? Flux?

MOCP standardowo zmienia głośność na kanale PCM. We fluxie też się zmienia PCM nie master.

Może popróbuj z kanałami?
zloty87
Posty: 70
Rejestracja: 04 lutego 2009, 12:14

Post autor: zloty87 »

Tak, to Flux. A mógłbym jakąś podpowiedź poprosić na temat kanałów w konfigu? Bo manual jest bardzo skąpy i praktycznie nie ma tematu tworzenia konfiga, więc nie wiem dokładnie co i jak tam wpisać.
Awatar użytkownika
kodzik
Beginner
Posty: 175
Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:11
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: kodzik »

Kod: Zaznacz cały

zcat /usr/share/doc/moc/examples/config.example.gz > ~/.moc/config
I masz przykładowy konfig.

Teraz odpalasz ten plik w jakimś edytorze, i masz tam:

OSSMixerChannel oraz AlsaMixer

Z tym kombinuj :)
zloty87
Posty: 70
Rejestracja: 04 lutego 2009, 12:14

Post autor: zloty87 »

Kodzik dzięki, szukałem tego, ale jakoś nie mogłem znaleźć.

Niestety, w dalszym ciągu mam problem, w sekcji "AlsaDevice" w konfigu jest "default", ale nie wiem jakie inne możliwości mogę tam mieć. Widziałem coś "hw:0,1", ale nie wiem do czego się to odnosi i co to oznacza, próbowałem z różnymi numerkami, lecz efekt ten sam. Proszę o dalszą pomoc.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

U mnie działa jak ustawię driver na oss lub jack (jack musi być uruchomiony).
Pod alsą ta opcja jest nieaktywna.
ODPOWIEDZ