Livebox, ruter/bramka VoIP

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
borlus
Beginner
Posty: 299
Rejestracja: 08 stycznia 2008, 14:27
Lokalizacja: okolice Poznania

Livebox, ruter/bramka VoIP

Post autor: borlus »

Do rzeczy. Muszę uruchomić w pokoju koleżanki VoIP (wersję bez włączonego komputera). Problem polega na tym, że bramka musi łączyć się z internetem bezprzewodowo. Punktem dostępowym jest livebox. Ciągnięcie jakichkolwiek kabli przez dom odpada.

Livebox:
- nie mam dostępu do konfiguracji;
- gniazdko RJ-45 zajęte;

Podkreślam, że połączenie kablem odpada.

Pytania:
1. Czy pójdzie jakość uruchomić VoIP po Wi-Fi bez grzebania w livebox'ie?
2. Czy router z wbudowana bramką i działający w trybie WISP i APC zadziała?
3. Macie jakieś inne pomysły jak to wszystko zrobić?

Nie wiem, czy jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi, w razie czego pytajcie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

[Dodano: |11 Sty 2010|, 2010 19:27]
Naprawdę nikt nie ma pomysłu?
igor_x
Posty: 39
Rejestracja: 26 listopada 2007, 13:51

Post autor: igor_x »

Testowałem podobne rozwiązanie na routerze asus wl500gp. Asus został ustawiony w trybie STA, tz za WAN pracowało radio, lany służyły do normalnego podłączenia bramki voip i komputerów.
Istnieją tańsze rozwiązania. W tej chwili nie jestem w stanie podać Ci konkretnego sprzętu. W porządnym sklepie ze sprzętem komputerowym powinni znaleźć odpowiednie urządzenie w cenie do 150 złoty max.

Znajomy bierze sieć od sąsiada z drugiej strony ulicy. W domu ma taki sprzęt, który rozdziela sygnał z wifi na lany. Kupił to jakieś półtora roku temu. Nie pamiętam ile dał. Stówę z hakiem. Napiszę do niego o model.
borlus
Beginner
Posty: 299
Rejestracja: 08 stycznia 2008, 14:27
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: borlus »

Dziękuje. Kluczowa jest dla mnie jednak sprawa czy zadziała z liveboxem bez jakiejkolwiek jego modyfikacji.
igor_x
Posty: 39
Rejestracja: 26 listopada 2007, 13:51

Post autor: igor_x »

Zobacz Tp-link TL-WA5110G.
A co ma za znaczenie do jakiego routera jesteś podpięty? Jedynie co może sprawiać problemy, to brak otwartych portów.
borlus
Beginner
Posty: 299
Rejestracja: 08 stycznia 2008, 14:27
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: borlus »

Dziękuje. Ostatnie moje pytanie brzmi - czy router z wbudowaną bramką VoIP pracujący w trybie WISP/APC spełni swoją rolę? Czy wbudowana bramka zadziała?
ODPOWIEDZ