wvdial zrywa po

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
jss
Posty: 73
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 01:30

wvdial zrywa połączenie z internetem

Post autor: jss »

Wvdial mam dobrze skonfigurowany i jest połączenie z internetem. Mam tylko mały problem - czasami zrywa się połączenie, a wvdial wciąż pozostaje włączony (dioda na modemie świeci się tak jakby było połączenie, mimo że go nie ma).

Jak wyłączyć (zresetować) wvdial? Bo teraz jest tak, że tracę połączenie, a wvdial jest włączony i myśli, że jest połączenie. Gdy wyjmuję modem (PCMCIA) i ponownie wkładam w celu ponownego połączenia, po wpisaniu polecenia:

Kod: Zaznacz cały

wvdial
wyskakuje komunikat, że:

Kod: Zaznacz cały

coś tam "is busy"
i jedyne co mogę zrobić to zrestartować system.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Nie musisz fizycznie odłączać modemu. Wystarczy, że w konsoli wpiszesz:

Kod: Zaznacz cały

killall -9 wvdial
Ja tę procedurę wykonuję dwukrotnie. Nie wiem dlaczego, ale za pierwszym razem nie zabija wszystkich procesów z nim związanych. Później wystarczy

Kod: Zaznacz cały

wvdial
i sieć automagicznie wraca.
Inne pytanie: w jaki sposób się łączysz z Internetem, bo ja nie mam problemów z autorozłączaniem (PLAY).

[ Dodano: 2009-10-16, 19:05 ]
Nie wiem dlaczego, ale dostałem informację, że odpowiedziałeś na mój post, a teraz już nie mogę znaleźć tego. Może ktoś wysłał go do /dev/null?
Z tego co pamiętam, to pisałeś, że nie możesz zabić wvdial i masz iPlus.
OK, zaczynając od początku.
W jaki sposób łączysz się z Internetem (jaki program)? Rozumiem, że skoro to iPlus, to jest to połączenie modemowe. Jaki to rodzaj modemu. I najważniejsze - czy komendę zabijającą proces wvdial wykonałeś z konta roota?
jss
Posty: 73
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 01:30

Post autor: jss »

Bo odpowiedziałem, a potem skasowałem swój post ;)

Dzięki poleceniu:

Kod: Zaznacz cały

killall wvdial
zabija proces i nie muszę już resetować komputer.

Po co ,,-9''?
ODPOWIEDZ