Brak X-ów w squeeze po aptitudde dist-upgrade

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
piobad
Posty: 67
Rejestracja: 15 marca 2008, 18:24

Post autor: piobad »

Duże dzięki za pomoc.
piobad
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

W międzyczasie przeczytaj dokładnie tego posta, którego napisał yantar w tamtym temacie. Albo poczekaj trochę, pewnie tutaj też zaraz odpowie. ;-)
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

piobad pisze:Nie wiem czy to ważne, ale Grub2 coś przebąkuje o:

Kod: Zaznacz cały

upgrade-form-grub-legacy
Jeśli widzisz ten wpis na ekranie wyboru kerneli, to prawdopodobnie wciąż nie masz zakończonej instalacji gruba2 (pakiet grub-pc). To dodany przez niego wpis w pliku menu.lst starego gruba w celu powiadomienia użytkownika. Dopiero po wydaniu tego polecenia jako root:

Kod: Zaznacz cały

upgrade-form-grub-legacy
i przeprowadzeniu całego procesu, MBR zostanie nadpisany przez nowego gruba i zacznie on korzystać ze swojego pliku konfiguracyjnego grub.cfg.
Na razie grub2 to trochę śliska sprawa bo mało o nim wiemy.
piobad
Posty: 67
Rejestracja: 15 marca 2008, 18:24

Post autor: piobad »

Witam (po przerwie)
X-y udało mi się zainstalować za pomocą tego skryptu opisanego na tym forum. Niestety strony www są często o 1/4 szersze od mojego ekranu. Grafika ogólnie jest pod psem, mam nadzieję na poprawę przy jednej z następnych aktualizacji.
Grub po

Kod: Zaznacz cały

upgrade-form-grub-legacy
i mimo różnych prób według porad z tego forum nie działa dobrze.
Przy starcie biosu na ułamek sekundy pojawia się komunikat "welcome grub !", potem pojawia się krótki komunikat, że grub 1,97 beta, a potem trzeba ok 1minuty czekać na pojawienie systemów do wyboru. Nie wyświetla mi do wyboru windows98, choć daje do wyboru squeeze i dwa starsze etch-e (każdemu coś dolega). Winsows98 potrzebuję do excela, a dokładniej do wykorzystywania wcześniej napisanych skryptów vba.
Polecenie

Kod: Zaznacz cały

update-grub
również niczego nie zmieniło.

Jeszcze dodam, że plik /boot/grub/grub.cfg jest pusty.

pomocy, pozdrawiam
piobad

(dodałem 2009-11-02)
zrobilem:

Kod: Zaznacz cały

#aptitude update
#aptitude upgrade
#reboot
#update-grub2
i mam winidows-a 98. Dalej muszę czekać ok 1 minuty na pojawienie się listy systemów, ale to nie tragedia i może po kolejnych aktualizacjach się poprawi.
piobad
ODPOWIEDZ