[+] Nowa klawiatura, brak możliwo

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Wild
Posty: 22
Rejestracja: 22 września 2008, 23:22

[+] Nowa klawiatura, brak moŻliwości wyboru systemu - GRUB

Post autor: Wild »

Po 5 latach postanowiłem zmienić klawiaturę na nową, stara była podłączona do złącza PS/2 a nowa jest bezprzewodowa. Klawiatura jak i mysz działają pod Debianem ale klawiatura nie reaguje pod GRUB-em. Nie mam możliwości wybrania w programie rozruchowym Windowsa. Wiem, że jakbym zainstalował system od nowa to klawiatura by działała pod GRUB-em. Czy jest możliwość dodania, ustawienia klawiatury tak żeby klawiatura działała pod GRUB-em? Jeśli jest to proszę o pomoc, jakieś wskazówki.
DadaD
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 09 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Ciemnogród

Re: Nowa klawiatura, brak moŻliwości wyboru systemu - GRUB

Post autor: DadaD »

Wild pisze:Po 5 latach postanowiłem zmienić klawiaturę na nową, stara była podłączona do złącza PS/2 a nowa jest bezprzewodowa. Klawiatura jak i mysz działają pod Debianem ale klawiatura nie reaguje pod GRUB-em. Nie mam możliwości wybrania w programie rozruchowym Windowsa. Wiem, że jakbym zainstalował system od nowa to klawiatura by działała pod GRUB-em. Czy jest możliwość dodania, ustawienia klawiatury tak żeby klawiatura działała pod GRUB-em? Jeśli jest to proszę o pomoc, jakieś wskazówki.
Witaj!
Powinna działać bezproblemowo.
U mnie problemem była odległość między nadajnikiem a klawiaturą, po zbliżeniu (umiejscowienia) nadajnika klawiaturka i myszka firmy MS działajaca na porcie usb chodzi jak burza i nie sprawia problemu.
Moc nadajników jeżeli to radiówka jest mocno ograniczona i na zasięg wpływ mają wszelkie przeszkody przekonałem sie o tym przy wpisywaniu hasła! A później potestowałem różne ustawienia i odległości miedzy urządzeniami.

Pozdrowienia
Wild
Posty: 22
Rejestracja: 22 września 2008, 23:22

Post autor: Wild »

Napisałem, że klawiatura działa pod Debianem, jak uruchomi się system. Klawiatura nie reaguje pod GRUBEM, nie mogę wybrać Windowsa. Pierwszym systemem do wyboru pod GRUBEM jest Linuks i z tego względu Debian uruchamia mi się, muszę nawet poczekać ok 5-6 sekund pod GrUBem (nie reaguje klawiatura na wciśnięcie ENTERA) aż zacznie ładować mi się Debian.
DadaD
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 09 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Ciemnogród

Post autor: DadaD »

A spróbuj w pliku menu.lst zwiększyć czas wyboru systemu. Może nadajnik potrzebuje więcej czasu na uzgodnienie połączenia z klawiaturą?
Awatar użytkownika
paolus
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 12:29
Lokalizacja: Stolica

Post autor: paolus »

Witam
Problemem może być ustawienie w biosie Legacy usb suport. włączenie tej opcji pozwala używać np klawiatury usb w dosie lub w grubie.
Pozdrawiam
Wild
Posty: 22
Rejestracja: 22 września 2008, 23:22

Post autor: Wild »

paolus pisze:Witam
Problemem może być ustawienie w biosie Legacy usb suport, włączenie tej opcji pozwala używać np. klawiatury usb w dosie lub w grubie.
Pozdrawiam
Wielkie podziękowania zadziałało, rzeczywiście wystarczyło w BIOS-ie ustawić.
Awatar użytkownika
paolus
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 12:29
Lokalizacja: Stolica

Post autor: paolus »

Nie ma sprawy.
Pozdrawiam
Bober
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 17 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Bober »

Przepraszam za odgrzebanie tematu. Mam kropka w kropkę ten sam problem tyle że w laptopie Lenovo. Testowałem w GRUB2 i nowym BURG i cały czas klawiatura nie chce współpracować. jak się system uruchomi to wszystko jest w porządku. Jakieś sugestie?
---edit---
oczywiscie rozwiazanie mi nie pomoglo
ODPOWIEDZ