Procesor z rodziny DLX, dokumentacja, wybór, RISC

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
OneKing
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2017, 23:09

Procesor z rodziny DLX, dokumentacja, wybór, RISC

Post autor: OneKing »

Witam,
jestem zielony jeżeli chodzi o architekturę procesorów, otrzymałem zadanie aby z rodziny DLX wybrać konkretny procesor, znalezc do niego dokumentację i na jego podstawie zrobić prezentację zawierającą:
Wykonanie prezentacji architektury RISC - Należy wykonać prezentację dotyczącą wybranej architektury mikroprocesora / mikrokontrolera. Prezentacja ma zawierać ogólny i szczególny opis systemu, minimum 60 slajdów.

W skład opisu sytemu mają wchodzić następujące elementy: hierarchia procesora, ogólny i szczegółowy opis systemu, schemat systemu, wyprowadzenie nóżek (pinów), rejestry, działanie pamięci podręcznej, peryferia, wewnętrzna i zewnętrzna pamięć, pamięć układów wejścia wyjścia, DMA, kontroler DMA, rodzaje operacji DMA, rejestry DMA, magistrale, kontrolery, porty szeregowe i równoległe, porty ogólnego przeznaczenia, timery, interfejsy, zegar czasu rzeczywistego, watchdog, przerwania sprzętowe i programowe, kontroler przerwań, model programowy procesora, bezpieczeństwo, sposób bootowania i restartu, zarządzanie zasilaniem, moduły dodatkowe.
PYTANIE:

Czy ktoś może pomóc tylko i wyłącznie wybrać taki procesor z rodziny DLX? Naprawdę szukałem u wujaszka google odpowiedzi, muszę pewnie to robić zle albo brakuje mi wiedzy na ten temat (co jest więcej jak pewne).

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ