drukarka laserowa zgodna z linuksem

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: drukarka laserowa zgodna z linuksem

Post autor: sinplez1y1 »

Yampress pisze: 19 stycznia 2017, 22:13 Zakupiony towar zawsze możesz zwrócić..... Po uzyskaniu pewności...

Przejrzałeś internet w celu rozwidlenia niejasności?
Plik install w linku który podałeś mowi o
https://github.com/madlynx/ricoh-sp100/ ... er/INSTALL
First of all, you bought wrong printer :) This "driver" is not in
production state. It was only an expirement.


https://linuxiarze.pl/forum/index.php?topic=1041.15
Na razie i tak się rozglądam także spoko, oczywiście zerkałem i jest dużo niejasności co do tego sprzętku których wolałbym uniknąć, z tym zakupionym towarem i rzekomym zwrotem też wolę nie ryzykować, szczególnie, że elektronikę zamawiam przeważnie w sieci
LordRuthwen pisze: 20 stycznia 2017, 06:00 Wiekszość drukarek HP odpalisz z hplip, ja mam LaserJet1312 i śmiga jako sieciowa.
tak to prawda, mam jeszcze wysłużoną atramentówkę hapeka ale właśnie ze względu na duże koszty druku i mała wydajność szykuje sie wymiana na laser. Z tym, że przeglądałem to w ofercie mają praktycznie same kombajny z wifi, skanerami no i ceny też nie są małe a mi po prostu potrzeba samej najzwyklejszej laserówki mono :)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: drukarka laserowa zgodna z linuksem

Post autor: Yampress »

no to samsung. Sam laser po usb
http://www.samsung.com/uk/consumer/it/p ... -M2026/XEU
Client OS Support
Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / 2008R2 / 2008 / 2003 / 2012, Mac OS X 10.5 - 10.9, Various Linux

Obojętnie jakiego lasera samsunga wybierzesz, pod linuxem jest sterownik w pliku uruchamialnym.
Uruchamiasz i się instalują sterowniki do drukarki. Kiedyś tez rozważałem kupić samsunga, ale z racji potrzeby drukowania w kolorze wybrałem atrament brothera. Ale nastepna będzie laser mono. Bo i tak druku w kolorze niewiele idzie.
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: drukarka laserowa zgodna z linuksem

Post autor: sinplez1y1 »

Ten samsung też całkiem spoko, choć z nowym tonerem wychodzi prawie 3x drożej niż ricoh+toner ale z tego co patrzę to zamienniki tonerów są też w miarę tanie do samsunga. Mam dylemat.
Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: drukarka laserowa zgodna z linuksem

Post autor: Yampress »

z czasem zamienniki tanieją,
a koledzy do starszych modeli kupują toner ze odpowiednim chipem i kg proszku do dosypywania do tonera...
Awatar użytkownika
szlejk
Beginner
Posty: 100
Rejestracja: 23 marca 2011, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: drukarka laserowa zgodna z linuksem

Post autor: szlejk »

Witam

Osobiście używam i polecam Samsunga M2020 , co do instalacji sterowników zapraszam na nój blog.
ODPOWIEDZ