Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
pawelk29
Beginner
Posty: 305
Rejestracja: 29 lutego 2016, 12:51

Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: pawelk29 »

Chciałem sobie zainstalować sterki do grafy załączyłem więc init 3 i odpaliłem skrypt który to pobrałem ze strony nvidi a tam pisze że trzeba wyłączyć nouveau
korzystałem więc ze strony https://dug.net.pl/tekst/142/nvidia___z ... _debianie/ i obczaiłem sobie któryś z plików z katalogu /etc/modprobe.d i był tam umieszczony wpis

Kod: Zaznacz cały

blacklist nouveau
options nouveau modeset=0

dodałem jeszcze polecenie:

Kod: Zaznacz cały

update-initramfs -u -k `uname -r`
i po tym zaczęły się kłopoty pulpit graficzny uruchamia się w trybie awaryjnym lub nie uruchamia się wcale.
Mam debiana 8.6 i środowisko cinnamon. Może ktoś wie jak cofnąć te zmainy o ile się da. Pomocy !
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2016, 12:37 przez pawelk29, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: Kamilko »

A nie możesz zainstalować sterowników z repozytorium?
Podaj informacje o systemie, karcie graficznej i numerku sterowników

Jeżeli jednak chcesz ze skryptu to w moim wypadku wyglądało to tak:

Kod: Zaznacz cały

chmod +x NVI*
sh NVI*
Odrzucam propozycje DKMS, zgadzam się na biblioteki 32-bit, na zgadzam się na aktualizacje Xorg.conf

Z tego co pamiętam skrypt automatycznie dodawał "blacklist nouveau" (usuń tą drugą linijkę options...).
Sprawdź jeszcze, czy w /etc/X11 masz plik xorg.conf. Miałem problem, że skrypt tworzył plik konfiguracyjny pod inną nazwą i nie działało.

Pomimo wszystko wciąż proponuję Ci instalacje sterownika z repozytorium.
pawelk29
Beginner
Posty: 305
Rejestracja: 29 lutego 2016, 12:51

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: pawelk29 »

Tak, tylko na razie mi się system nie uruchamia jak trzeba, widać tylko ikony pulpitu znacznie powiększone, jak na razie muszę wrócić do stanu systemu z przed wydania polecenia

Kod: Zaznacz cały

update-initramfs -u -k `uname -r`
i dopiero wtedy mogę próbować coś działać
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: Kamilko »

A próbowałeś najpierw odinstalować nvidie?

Kod: Zaznacz cały

sh NVI* --uninstall
Tylko nie zapomnij przed restartem odblokować nouveau :)
pawelk29
Beginner
Posty: 305
Rejestracja: 29 lutego 2016, 12:51

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: pawelk29 »

Tylko że sterowników nie udało się zainstalować bo jakiś błąd wyskakiwał, próbowałem tez przez dodanie repozytorium
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free tez nie chciało. Tryb tekstowy nie obsługuje komend takich jak np

Kod: Zaznacz cały

shutdown
czy

Kod: Zaznacz cały

reboot
.
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: Kamilko »

Nie słyszałem o tym, aby "tryb tekstowy" nie obsługiwał "poweroff | halt | reboot" z konta root.
pawelk29 pisze:próbowałem tez przez dodanie repozytorium
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free tez nie chciało.
Masz ma myśli instalacje sterowników, czy sama aktualizacje repozytoriów?


Coś napasudzone jest w tym systemie. Potrzebujemy danych o sprzęcie/systemie.
Mógłbyś podesłać jakieś zdjęcie ekranu, po włączeniu? Może Twój system nie uruchamia się poprawnie do końca?
pawelk29
Beginner
Posty: 305
Rejestracja: 29 lutego 2016, 12:51

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: pawelk29 »

Jeśli chodzi o grafe

Kod: Zaznacz cały

01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GT218 [GeForce 210] (rev a2)
system to Debian 8.6
zrzutu nie da rady bo jak sie uruchamia pulpit to pisze cąły czsa ile razy bym nie klikną "Przejdź do trybu tekstowego"
i ciągle to okienko się pokazuje ile razy bym nie klikną
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: Kamilko »

A jaką wersje sterowników pobierasz. Jeżeli się nie mylę najnowsze 375.20 nie wspierają serii GT2xx
http://www.nvidia.pl/download/driverRes ... /111635/pl
pawelk29
Beginner
Posty: 305
Rejestracja: 29 lutego 2016, 12:51

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: pawelk29 »

pobrałem właśnie tą co ty podałeś 
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Po próbie instalacji sterowników nie chce się uruchomić środowisko graficzne

Post autor: Kamilko »

Teoretycznie to jest właśnie Twój problem.
Jeżeli masz system x64 to zainteresuj się tymi sterownikami.

http://www.nvidia.pl/download/driverRes ... /107964/pl

P.S. Pamiętaj, aby najpierw usunąć sterowniki z repozytorium (jeżeli instalowałeś) oraz dla pewności usuń starym skryptem NVIDIA 375.20 pozostałości po sterowniku. Wtedy uruchom ponownie, pobierz sterowniki z linka i spróbuj zainstalować.
ODPOWIEDZ