[+] Kernel: grsecurity oraz dystrybucyjny - razem.

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
kitek
Posty: 42
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 19:09

[+] Kernel: grsecurity oraz dystrybucyjny - razem.

Post autor: kitek »

Cześć. Ponieważ mam wątpliwości odnośnie pewnej kwestii, chciałbym zadać - według mnie - dość naiwne pytanie odnoszące się do posiadania dwóch kerneli: jednego z łatą grsecurity oraz drugiego, który dostarczony jest wraz z instalacją systemu, czyli powiedzmy: dystrybucyjne. A więc; jeżeli skompiluje kernel z łatą grsecurity (niezależnie od tego, czy wszystko się uda, czy będą problemy np. z wystartowaniem systemu itp), to mimo wszystko dalej będę mógł korzystać z kernela dystrybucyjnego wybierając go w czasie uruchamiania się kopmputera np. via GRUB?

Podsumowując: mam domyślny kernel (po instalacji systemu), kompiluję nowy z łatką grsecurity, GRUB oferuje mi wybór jednego z nich? Rozumiem, że w przypadku, kiedy będę chciał np. zrezygnować z kernela niedystrybucyjnego (usunąć go), "domyślny" będzie nadal dostępny? Zasadniczo nie ma problemów z posiadaniem dowolnej ilości kerneli. Oczywiście musimy mieć na uwadze ilość miejsca np. na partycji /boot jeżeli jest ona oddzielna itd. Przepraszam za tak naiwne pytanie, ale jak już wspomniałem, mam wątpliwości.

Mam nadzieję, że wszystko opisałem wyraźnie :)
Ostatnio zmieniony 29 września 2016, 19:04 przez kitek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Kernel: grsecurity oraz dystrybucyjny - razem.

Post autor: Yampress »

jak będą problemy to się nie skompiluje. Potem podczas startu może być problem, ale zawsze dystrybucyjny kernel zostaje i w grubie możesz z niego odpalić system jeśli ten z grsecurity nie odpali. Będzie dopóki go nie odinstalujesz.
Awatar użytkownika
kitek
Posty: 42
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 19:09

Re: Kernel: grsecurity oraz dystrybucyjny - razem.

Post autor: kitek »

Cześć. OK, wszystko jasne, rozumiem. Dzięki za odpowiedź.
Zablokowany