Debian 8 Jessie - nowy użytkownik.

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
kakarottos
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2017, 11:49

Debian 8 Jessie - nowy użytkownik.

Post autor: kakarottos »

Witam mam problem przy serwerze dedykowanym z konfiguracją nowego usera, całego vnc dla niego, programu wine który niby się instaluje, niby jest ale nie mogę zainstalować nawet wrar540.exe, szybkie kopiowanie miedzy pulpitem pc a vnc też nie działa.

Udało mi się zainstalować tylko system Debian 8 Jess, środowisko graficzne mate, vnc dla root, program Filezilla, program VLC oraz Chrome jednak te programy nie działają na koncie root... Czy ktoś były mi w stanie wszystko skonfigurować? trzy dni siedzę na poradnikach, instrukcjach i nic.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wine, WRAR oraz Nowy user VNC

Post autor: dedito »

Stosuj zasadę 1 wątek 1 problem. Większa ilość problemów w 1 wątku wprowadza chaos i nikomu nie służy.

Nowy użytkownik jest zakładany na etapie instalacji.
Kolejnego użytkownika zakładasz prostym w obsłudze skryptem adduser lub natywnym poleceniem useradd, które wymaga już większej znajomości.

Więcej szczegółów w Debian reference
http://qref.sourceforge.net/Debian/refe ... #s-newuser
kakarottos
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2017, 11:49

Re: Debian 8 Jessie - nowy użytkownik.

Post autor: kakarottos »

Na etapie instalacji czego? systemu? system zautomatyzowany mam - wybieram z listy na stronie firmy świadczącej mi usługę instalację i w mare minut wszystko jest gotowe, usera założyć potrafię jednak nowy user nie jest wstanie przejść barier z VNC na pulpit zdalny i w ogóle ogólnie nie ma praw chodź przypisywałem go do grupy sudo...
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Debian 8 Jessie - nowy użytkownik.

Post autor: Yampress »

pokaż plik konfiguracyjny sudo
ODPOWIEDZ