Debian 8 + ownCloud + niedziałający apache2

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
LuNa
Posty: 1
Rejestracja: 20 marca 2017, 14:58

Debian 8 + ownCloud + niedziałający apache2

Post autor: LuNa »

Witam,
tytułem wstępu, w świecie debiana, serwerów, itp dopiero raczkuję, także jakby co to prosiłbym "dużymi literami";)

Mam zainstalowanego Debiana 8 i próbowałem odpalić na nim ownCloud 9, jednakże przy próbie konfiguracji wyrzucało mi komunikat "cant' write into config directory". Z problemem tym walczyłem na różne sposoby - bezskutecznie (m.in. starsze wersje ownClouda kończą tak samo).

W chwili obecnej przerobiłem instrukcje z http://leszek-klich.pl/2016/09/28/owncl ... a-hyper-v/
szczególnie w części:

Kod: Zaznacz cały

Teraz można otworzyć w przeglądarce adres http://adres_serwera/owncloud. Prawdopodobnie zostanie wyświetlony błąd: Can’t write into config directory! This can usually be fixed by giving the webserver write access to the config directory.

sudo chown -R www-data:www-data /var/www/owncloud/

Tym razem skrypt instalacyjny załaduje się poprawnie i będzie informował o ew. braku zależności w pakietach.

Następnym krokiem jest konfiguracja katalogu OwnCloud w serwerze Apache.

Należy w tym celu utworzyć nowy plik:

sudo touch /etc/apache2/sites-available/owncloud.conf

Wpisać do niego poniższą zawartość pleceniem:

sudo nano /etc/apache2/sites-available/owncloud.conf

Alias /owncloud "/var/www/owncloud/"
<Directory /var/www/owncloud/>
  Options +FollowSymlinks
  AllowOverride All
 <IfModule mod_dav.c>
  Dav off
 </IfModule>
 SetEnv HOME /var/www/owncloud
 SetEnv HTTP_HOME /var/www/owncloud
</Directory>

oraz utworzyć łącze symboliczne do stron włączonych:

ln -s /etc/apache2/sites-available/owncloud.conf /etc/apache2/sites-enabled/owncloud.conf

oraz włączyć w serwerze WWW kilka modułów:

sudo a2enmod rewrite
sudo a2enmod headers
sudo a2enmod env
sudo a2enmod dir
sudo a2enmod mime
sudo a2enmod xml

na koniec należy zrestartować serwer poleceniem: sudo service apache2 restart. Po tych czynnościach można ponownie skontrolować działanie strony. Jeśli wszystko działa, można przystąpić do dalszych czynności.
Po tych krokach w przeglądarce wywala mi: Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.
z tego co wyczaiłem to nie startuje apache2, przy próbie jego restartu (/etc/init.d/apache2 restart/ wywala komunikat:

Kod: Zaznacz cały

[....] Restarting apache2 (via systemctl): apache2.serviceJob for apache2.service failed. See 'systemctl status apache2.service' and 'journalctl -xn' for details.
 failed!
Po wpisaniu w konsoli "systemctl status apache2.service" lub "'journalctl -xn" wywala wiele wierszy spośród których na czerwono:

Kod: Zaznacz cały

Failed to start LSB: Apache2 web server
Z góry dzięki za wskazówki!
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Debian 8 + ownCloud + niedziałający apache2

Post autor: pawkrol »

Logi apache2 co mówią?

Kod: Zaznacz cały

/var/log/apache2/error.log
Skonfiguruj ssl w apache (w domyślnym konfigu skonfiguruj ścieżki do certyfikatów to powinno wystarczyć). Włącz moduł ssl. Wrzuć ten konfig i powinno działać.

Kod: Zaznacz cały

alias /chmura "/opt/owncloud/"
    <Directory "/opt/owncloud/">
		Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
		AllowOverride all
		Order allow,deny
		allow from all
    </Directory>
ODPOWIEDZ