Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

wszystko jasne, chce delegowac swoja domene wykupiona w one.com na server dns. Ale tak jak napisalem mam problem z konfiguracja swojego dns... Wczesniejszy link pokazuje bledy jakie mi wyskakuja, i nie wiem dlaczego rejestrator mam problem podlaczenia sie do moich dnsow

na starym hostingu jest sklep ktory chce przerzucic na swoj server vps
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2017, 19:58 przez adjaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: pawkrol »

Chcesz delegować domenę wykupioną na one.com na swój dns OK.
Zapewne masz drugą domenę, w której dodałeś rekordy A wskazujące na ten twój dns.
Bo jeśli nie to zapomnij o delegacji. Ponadto do delegacji domeny zazwyczaj wymagane są min. dwa serwery dns.

Po raz kolejny się pytam po co chcesz robić delegację. A nie możesz skorzystać z darmowych serwerów dns i na nie zrobić delegacje, a tam z kolei poustawiać sobie wszystko co chcesz czyli rekordy A,MX,TXT,SPF itp., a na vps skupić się na usłudze poczty?

Ponadto:
i nie wiem dlaczego rejestrator mam problem podlaczenia sie do moich dnsow
Rejestrator nie podłącza się do dnsów !!!! On jedynie stara się rozwiązać nazwę dns, którą mu podałeś np ns1.domena.com na ip. Jeśli nie masz drugiej domeny, to gdzie wydelegujesz? Domenę na serwer o nazwie i adresie jakim, gdzie wpisanym?
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

ok , rozumiem lepiej w takim razie skorzystac z darmowych dns typu cloudflare. Chcialem po prostu zrobic to sam dla samego siebie i przy okazji sie troche doksztalcic. Fakt nie posiadam drugiej domeny. Serwery dns jak najbardziej, jeden swoj oraz dwa zapasowne wlasnie z darmowych dnsow. Jaki demon bedzie najlepszy do obslugi kont pocztowych postfixadmin ?
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: pawkrol »

Postfixadmin to nie demon.
Jeśli konta masz w mysql to Postfixadmin powinien wystarczyć. Ja korzystam z ldapa z wlasnymi schematami.

Co do dns, to polecam freedns.42.pl.
Wydeleguj sobie domene na te serwery. Duże możliwości konfiguracji. Zrób sobie tam jakąś subdomene i dopiero ją deleguj na vps. Dobry sposób na naukę.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: LordRuthwen »

Ale po co? Tam gdzie wykupujesz domenę z reguły jest możliwość dodawania rekordów, po co wyważać otwarte drzwi?
Delegacja na własnego dnsa jest warta zachodu tylko wtedy gdy masz więcej domen i chcesz nimi w prosty sposób zarządzać albo robić z nimi cuda, których nie oferuje panel dostawcy.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: pawkrol »

Zgadzam sie z toba LordRuthwen. Dlatego pytałem, po co chce robić delegacje. U sprzedawcy dodawanie rekordow A,MX,TXT powinno być na 100%. Chyba, że chce się uczyć, to jak najbardziej. Na freedns.42.pl strefy przeladowują sie co 15min. Wiec grzebać można :-)
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: LordRuthwen »

W home miałem problemy z dodaniem poprawnie SPF-a i DKIM-a, ale to było kilka lat temu, znaczy dało się to zrobić, ale nie w oczywisty sposób i musiałem zasięgnąć pomocy u nich.
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

LordRuthwen pisze:Ale po co? Tam gdzie wykupujesz domenę z reguły jest możliwość dodawania rekordów, po co wyważać otwarte drzwi?
Delegacja na własnego dnsa jest warta zachodu tylko wtedy gdy masz więcej domen i chcesz nimi w prosty sposób zarządzać albo robić z nimi cuda, których nie oferuje panel dostawcy.
w takim razie jak ustawic maradns, bo moze czegos nie rozumiem i faktycznie na sile probuje zrobic cos co nie do konca jest potrzebne. Tak wiec czy ustawienia moje maradns sa poprawne. CZy po prostu brzydko mowiac olac to i skorzystac z cloudflare badz freedns i podac rejestratorowi domeny nameservery tych darmowych dostawcow ?

ps. freedns 42 beda zmiany do konca stycznia, serwis szuka nowego miejsca
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: pawkrol »

Szukaja, ale chyba na zapasowy dns.
Ja bym olał maradns. Delegacje zrobilbym na freedns i tam wszystko poustawial. Dodalbym sobie testowo dla nauki subdomenę i przedelegowalbym na twoj vps, a na nim binda.

Ale tak jak mówi Lord. Zapewne nie trzeba robić żadnej delegacji aby działała Ci usluga poczty na vps. Wybór należy do Ciebie.
adjaro
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 12:57

Re: Pomoc w rozwiazaniu problemu, dns, mail, sprawdzenie

Post autor: adjaro »

no tak ale ustawilem rekord A w dostawcy domeny(nie maja mozliwosci wpisu nameserverow). Usunalem plik index ze starego hostingu dla testu, no i strona na moim nowym serwerze sie nie otwiera. Czyli samo ustawienie rekordu A nic nie daje ?
ODPOWIEDZ