Okropnie wolny Nautilus

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
FunkYoSelf
Posty: 2
Rejestracja: 08 lipca 2017, 19:13

Okropnie wolny Nautilus

Post autor: FunkYoSelf »

Googlowałem, pytałem w kilku miejscach i nic, może tym razem ktoś będzie znał przyczynę i rozwiązanie mojego problemu? W menadżerach plików Nemo (Cinnamon) i Nautilus (Gnome) podczas przechodzenia pomiędzy katalogami dostaje ogromnego laga. Zawartość katalogu bardzo długo się wczytuje. Co ciekawe przypadku menadżera z XFCE i odpalania wspominanych menadżerów za pomocą sudo problem znika jak ręką odjął. Nie pojawiają się też komunikaty błędów ot po prostu zamula sobie bo lubi!? Nie mam już pomysłu co może być nie tak. :mad:

Debian 9, a wcześniej 8
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Okropnie wolny Nautilus

Post autor: dedito »

Uruchom z konsoli i zobacz czy nie sypie jakimiś komunikatami.
Zdefiniuj co to jest ogromny lag i czy katalogi znajdują się na tym samym fizycznym nośniku/partycji.
Awatar użytkownika
FunkYoSelf
Posty: 2
Rejestracja: 08 lipca 2017, 19:13

Re: Okropnie wolny Nautilus

Post autor: FunkYoSelf »

dedito pisze: 08 lipca 2017, 19:30Uruchom z konsoli i zobacz czy nie sypie jakimiś komunikatami.
Pierwsze co sprawdziłem, nie ma błędów.
dedito pisze: 08 lipca 2017, 19:30Zdefiniuj co to jest ogromny lag
Przechodzę z katalogu domowego do Dokumentów gdzie jest więcej (60 plików 10 katalogów) plików - 15 sekund, do katalogów z mniejsza ilością plików 3-5 sekund. Gdy odpalę z roota przechodzenie odbywa się natychmiastowo.
dedito pisze: 08 lipca 2017, 19:30i czy katalogi znajdują się na tym samym fizycznym nośniku/partycji.
Przykładowe katalogi znajdują się na tym samym dysku, partycji i woluminie logicznym, dysk jest zaszyfrowany.
ODPOWIEDZ