Debian 9 Stretch i zmiany w KDE5

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Linuksiarz
Posty: 2
Rejestracja: 01 marca 2017, 08:46
Lokalizacja: Oberschlesien

Debian 9 Stretch i zmiany w KDE5

Post autor: Linuksiarz »

Panowie, jako że w Debianie Jessie była wersja KDE 4, w nowej wersji Debiana trochę się pogubiłem i mam kilka pytań odnośnie środowiska.

1. Gdzie znajdę opcję w KDE5 która umożliwia otwieranie katalogów dwu-klikiem w Dophinie? W KDE4 wystarczyło wejść w opcje Dolphina i wejść w zakładkę nawigacja. Tutaj tego nie ma albo ja jestem ślepy. Wkurza mnie to że katalogi otwierają się po jednym kliknięciu myszą. Nie jestem przyzwyczajony do tego.

2. Od dawna nie chce mi się już bawić we własne pliki configuracyjne Conky i używam do tego Conky Managera. Ale tutaj jest jakiś błąd ewidentnie z którym nie umiem sobie poradzić. Pobieram oficjalne skiny conky ze strony producenta Conky Manager i gdy je uruchamiam to robi mi się na nich obramowanie okna i sama konfiguracja jest widoczna na panelu tak jakby to był zwykły program. Jak zrobić żeby conky działał w tle i był nie aktywny?

3. Czy ci co mają zainstalowanego Steam też mają ten problem że ikonka na tacce systemowej jest nieaktywna i trzeba Steam zamykać komendą w terminalu?

4. Jak do cholery zamknąć permamentnie schowek który również znajduje się na tacce systemowej? [ta ikonka z tymi nożyczkami]
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Debian 9 Stretch i zmiany w KDE5

Post autor: Yampress »

1. Ustawienia systemowe -> urządzenia wejściowe -> mysz -> Otwieraj pliki i katalogi dwukrotnym kliknięciem

4. Po co zamykać. Wyłącz aby si≥ę w trayu nie wyświetlał
https://www.youtube.com/watch?v=WeCmbzLnoEo
Linuksiarz
Posty: 2
Rejestracja: 01 marca 2017, 08:46
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Debian 9 Stretch i zmiany w KDE5

Post autor: Linuksiarz »

Twoja odpowiedź na 1 pytanie --> pięknie dziękuje.
Twoja odpowiedź na 4 pytanie --> nie będe tego komentował bo osiągneła dna.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Debian 9 Stretch i zmiany w KDE5

Post autor: Yampress »

A może sam byś sobie poszukał, a nie liczysz ze inni podają na tacy gotową odpowiedź,
a TY nie będziesz miał żadnego wkładu własnego..
Po co się męczyć przecież niech inni się męczą i szukają mi i podają gotowe odpowiedzi.
ODPOWIEDZ