Instalacja Debian 8 w istniejacej macierzy RAID0

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Michaello
Posty: 1
Rejestracja: 10 grudnia 2016, 13:34

Instalacja Debian 8 w istniejacej macierzy RAID0

Post autor: Michaello »

Z racji iz jestem nowym uzytkownikiem witam wszystkich.
Chcialbym zainstalowac Debian 8 obok Win 10 w istniejacej macierzy RAID 0, zbudowanej z dwoch dyskow 1 TB. Z macierzy zostala wyodrebniona partycja dla Win10 100GB oraz jeszcze jedna partycja 100GB a pozostala przestrzen nie jest w zaden sposob jeszcze zorganizowana, a chcialbym uzyc jej czesci do instalacji Debiana.
Problem moj polega na tym, ze podczas instalacji, kreator nie widzi macierzy a wylacznie 2 oddzielne dyski 1TB, proponujac utworzenie nowego RAID badz instalacje na ktoryms z owych dyskow. Nie chce utracic zainstalowanego Win 10 oraz danych z nim powiazanych, stad chce wykonac instalacje w istniejacej macierzy .
W jaki sposob przekonac instalatora debiana, aby laskawym okiem dostrzegl, iz macierz juz jest utworzona a na dodatek jej czesc juz jest wykorzystywana ?

Wspomne, ze w temacie Linux jestem raczej zielony i jest to moja kolejna proba, powaznego zainteresowania sie tym systemem.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Instalacja Debian 8 w istniejacej macierzy RAID0

Post autor: LordRuthwen »

Podczas botowania instalatora edytuj opcję poprzez wciśnięcie klawisza "e" i dopisz na końcu linii z kernelem:

Kod: Zaznacz cały

dmraid=true
potem wyjdź z edycji i wciśnij "b".
Powinno pomóc.
ODPOWIEDZ