Tłumaczenie opisów pakietów Debiana

Ogólne pytania dotyczące systemu
mickul
Posty: 16
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 02:05

Post autor: mickul »

yantar pisze:To nie jest do końca tak (o ile coś się faktycznie nie zmieniło, chwilowo brak czasu i sił na walki z tłumaczeniami). Pojedyncze kliknięcie akceptuje pakiet i przenosi pakiet do Recently translated jeśli dostatecznie długo powisi on na liście Pending review i nikt w nim nic nie zmienia. Trudno powiedzieć ile ale raczej powyżej 3-4 tygodni.

To prawda, tak było zawsze. Po dłuższym czasie najpierw wystarczą 2, a później tylko 1 zatwierdzenie. A w DDTSS raczej już nic się nie zmieni, bo deweloper który tworzył ten system chyba zaginął w akcji...

---

Na publicznej strony Dropboksa można znaleźć listę opisów nieaktualnych oraz nieprzetłumaczonych opisów z popconu. Lista będzie uaktualniana ~raz dziennie. Skrypt, którym ją generuję jest bardzo prymitywny, ale jeśli DDTP przeżyje wydanie Squeezego (a nie jestem tego taki pewien), to być może trochę nad nim popracuję.

Opisy, które będą się pojawiać na podlinkowanej wyżej stronie w punkcie pierwszym, pochodzą tylko z bieżącego śledzenia listy przetłumaczonych pakietów. Niestety wciąż nie mam pomysłu jak w prosty sposób wyciągnąć listę ponad 250 pakietów, których opisy się zdezaktualizowały. To co udało się przywrócić, powstało na podstawie pliku sprzed ponad roku, którą przypadkowo znalazłem u siebie na dysku.

Gdyby ktoś chciał zrobić coś podobnego we własnym zakresie, to powinien skorzystać z tych adresów, których znaczenia nie muszę tłumaczyć :) ---
(Edycja: 15.01.2011)

Obecnie nie działa pobieranie nowych opisów, a statystyki DDTSS całkiem powariowały. W gruncie rzeczy powinniśmy się cieszyć, bo Francuzom zeżarło wszystkie tłumaczenia znajdujące się w "Pending review".

Na liście debian-l18n padł pomysł zamknięcia trzech osób (bo tylu naliczono specjalistów od DDTP/DDTSS) pod kluczem, z odpowiednim zapasem pizzy i coli, aż postawią system na nogi. Może coś z tego wyjdzie…

---
(Edycja: 11.04.2011)

W linki da się już klikać, co powinno trochę poprawić przydatność mojego małego skryptu.
ODPOWIEDZ