Zentyal i Debian 9

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Andrzej
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017, 11:31

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: Andrzej »

Odpowiadając na pytanie to szukając alternatyw do zarządzania serwerem domowym z poziomu web interface'u GUI znalazłem dwie alternatywy do Zentyala, który nie chce (mimo wysiłków) działać na debianie, przynajmniej w tej wersji obecnej. Te alternatywy to nextcloud i ISPconfig. Nextcloud bez problemu zainstalował sie na buster, na którym obecnie działam. Buster zainstalowałem na nieco starszym notebooku, ale chodzi bez problemu i stabilnie. Jako, że Nextcloud i ISPconfig są programami typu " Manage Your Servers Directly Through Your Browser", obecnie (nie porzucając idei uruchomienia Zentyala w dockerze) skupiam się na ww. z uwagi na to,że działają i nie powodują trudności w instalacji i obsłudze.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zentyal i Debian 9

Post autor: dedito »

Najpopularniejszy, wg mojej wiedzy, w zarządzaniu serwerami z poziomu interfeju web jest Webmin.
Od zdania
Andrzej pisze: 14 sierpnia 2017, 19:45 szukając alternatyw do zarządzania serwerem domowym z poziomu web interface'u GUI
należało zacząć cały wątek.
Skoro nie ma wyraźnych powodów aby zarządzać serwerem z poziomu Zentyal, najlepszym wyborem będzie Webmin.
Zablokowany