[+] Skype dla Debiana 32 bit

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
jacbob77
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 września 2007, 13:27

[+] Skype dla Debiana 32 bit

Post autor: jacbob77 »

Dobry wieczór wszystkim,

czy jest możliwość korzystania z Skype na Debianie 32 bit? Stara wersja programu już nie działa, a nowa jest tylko na systemy 64 bit. Próbowałem przez przeglądarkę (Slimjet i Firefox), ale bezskutecznie. W Firefox w ogóle nie mogę zadzwonić do innej osoby. W Slimjet nawiązuje połączenie, słychać sygnał, ale po połączeniu nie słychać ani mnie ani drugiej osoby. Z tego co wyczytałem wtyczka Skype dla przeglądarek nie działa pod Linuxem.
O ile same video-rozmowy raczej nie są problemem (jitsu, komunikator Google itd.), o tyle problem pojawia się przy telefonowaniu na komórki. Co prawda wypowiedziałem abonament dla Skype, po wycofaniu programu dla skype i Windows Phone 8.1 i to nie jest jakąś bolączką, ale nie widzę alternatywy.

Podsumowując:
Pytanie 1. Czy da się korzystać w jakikolwiek sposób z Skype na Debianie 32 bit?
Pytanie 2. Czy ktoś z was mógłby polecić jakiegoś dobrego i sprawdzonego usługodawcę jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne na komórki do Polski. Oczywiście nie szukam darmowych rozmów itp. Wiem, że jest Google, ale 10 centów (EUR) za minutę to lekka przesada.

Z góry dziękuję za waszą pomoc!
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Skype dla Debiana 32 bit

Post autor: marcin1982 »

Próbowałem przez przeglądarkę (Slimjet i Firefox), ale bezskutecznie.
Spróbuj w takim razie czy Chromium będzie poprawnie obsługiwać Web Skype.
Awatar użytkownika
jacbob77
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 września 2007, 13:27

Re: Skype dla Debiana 32 bit

Post autor: jacbob77 »

Hej,

zainstalowałem przeglądarkę Chromium

Kod: Zaznacz cały

Version 57.0.2987.98 Built on 8.7, running on Debian 8.8
i rozmowa testowa (głosowa) przebiegła pomyślnie. Na telefon też można dzwonić. Wygląda więc na to, że powinno działać, przynajmniej na jakiś czas.

Dziękuję marcin1982 za pomoc. Slimjet jest przeglądarką opartą na Chrome i byłem przekonany, że wszystkie nie będą działać.

Pozdrawiam i miłego weekendu!
Jacek
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Skype dla Debiana 32 bit

Post autor: marcin1982 »

Nie umiem teraz tego odszukać - bodajże wyparowało ... Swego czasu pytałem o wsparcie dla web skype w przeglądarce Opera na ich "forum". Oczywiście nie doczekałem się. Zamykamy ...
Zablokowany