Kodi działa tylko pod rootem

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: Kodi działa tylko pod rootem

Post autor: sinplez1y1 »

pawelk29 pisze: 08 marca 2017, 14:29 Qrcze moze sie tak dziac dlatego ze instalowałem kodi gdy byłem zalogowany na konbcie roota a nie tylko włacznia uprawnien w konsoli, robilemto bo czasem mi coś nei chce sie zaintsalować gdy siedze na swoim profilu i użyuwam su , zzamiasyt tego cazłkowicie loguje się na konto root
tzn odpaliłeś całe iksy na roocie? jeżeli tak to nie był dobry pomysł ale raczej nie upatrywałbym w tym przyczyny

Yampress w debianowym kodi jest zdaje się odwieczny problem z ffmpeg (ze względu na politykę debiana paczka nie zawiera wbudowanego w kodi spaczowanego ffmpeg). Z deb-multimedia mam tylko kodi, mpv i ffmulticonverter-a. Całe repo spinowane do 100 także raczej nie narozrabia mi w systemie.
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Re: Kodi działa tylko pod rootem

Post autor: saturno »

sinplez1y1 pisze: 08 marca 2017, 15:42 w debianowym kodi jest zdaje się odwieczny problem z ffmpeg (ze względu na politykę debiana paczka nie zawiera wbudowanego w kodi spaczowanego ffmpeg).
O ile dobrze pamiętam było to potrzebne tylko do IPLEX, którego od dość dawna już nie ma.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Kodi działa tylko pod rootem

Post autor: Yampress »

sinplez1y1 pisze: 08 marca 2017, 15:42
pawelk29 pisze: 08 marca 2017, 14:29 Qrcze moze sie tak dziac dlatego ze instalowałem kodi gdy byłem zalogowany na konbcie roota a nie tylko włacznia uprawnien w konsoli, robilemto bo czasem mi coś nei chce sie zaintsalować gdy siedze na swoim profilu i użyuwam su , zzamiasyt tego cazłkowicie loguje się na konto root
tzn odpaliłeś całe iksy na roocie? jeżeli tak to nie był dobry pomysł ale raczej nie upatrywałbym w tym przyczyny

Yampress w debianowym kodi jest zdaje się odwieczny problem z ffmpeg (ze względu na politykę debiana paczka nie zawiera wbudowanego w kodi spaczowanego ffmpeg). Z deb-multimedia mam tylko kodi, mpv i ffmulticonverter-a. Całe repo spinowane do 100 także raczej nie narozrabia mi w systemie.
ściągnąć ręcznie paczkę ffmpeg z repo debian multimedia i zainstalować ręcznie poprzez dpkg -i
ODPOWIEDZ