Stworzenie paczki deb ze skompilowanego programu / redystrybucja oprogramowania pakietem *.deb

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
starach
Beginner
Posty: 134
Rejestracja: 08 grudnia 2010, 15:53

Stworzenie paczki deb ze skompilowanego programu / redystrybucja oprogramowania pakietem *.deb

Post autor: starach »

Ostatnio pomyślałem, że pora wskoczyć na wyższy poziom wirtualizacji i zabrałem się trochę nieporadnie za upgrade na qemu + libvirt.

Ponieważ repozytoria Debiana zawierają strasznie starą wersję wymienionych bibliotek skompilowałem je ze źródeł co okazało się nie być łatwym zadaniem.

Chciałbym zrobić z nich teraz pakiety *.deb żeby móc po reinstalacji systemu zainstalować wpisując po prostu dpkg -i ...

Zacząłem czytać o poleceniach debuild i pbuilder, ale podobno są też inne.

Szukam rad, linków i słów kluczowych które mogłyby mi pomóc w tym.

~Dzięki
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Re: Stworzenie paczki deb ze skompilowanego programu / redystrybucja oprogramowania pakietem *.deb

Post autor: saturno »

Najprościej to chyba z: checkinstall
Pakiet tworzony jest podczas kompilacji.
Tu masz przykłady jak to było z wine: https://www.google.pl/search?hl=pl&clie ... eckinstall
starach
Beginner
Posty: 134
Rejestracja: 08 grudnia 2010, 15:53

Re: Stworzenie paczki deb ze skompilowanego programu / redystrybucja oprogramowania pakietem *.deb

Post autor: starach »

Morfik pisze:Takie coś może być? :D
Artykuł świetny, przeczytałem 2 - 3 razy cały, i kilka innych publikacji, ale dalej miałem problem ze zrobieniem własnej paczki. Jak nie takie to siakie, więc poddałem temat.

Tworzenie tych paczek jest zbyt skomplikowane.
ODPOWIEDZ