[+] Klient VNC

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
nalkubaxd5
Posty: 21
Rejestracja: 19 września 2015, 19:11
Lokalizacja: Twoja karta sieciowa

[+] Klient VNC

Post autor: nalkubaxd5 »

Siemanko.

Potrzebuję dosyć specyficznego klienta VNC, który pozwoli mi na jednoczesne oglądanie do 4 ekranów. Mogę z niego korzystać zarówno na Linuxie jak i na Windowsie, więc możecie proponować na oba systemy.

Na szybko zobrazowałem cel który chcę osiągnąć:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2016, 00:09 przez nalkubaxd5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3515
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Klient VNC

Post autor: dedito »

A po prostu uruchomić 4 klientów nie można?
nalkubaxd5
Posty: 21
Rejestracja: 19 września 2015, 19:11
Lokalizacja: Twoja karta sieciowa

Re: Klient VNC

Post autor: nalkubaxd5 »

W teorii można natomiast jest to problematyczne. Najpierw trzeba raz kliknąć w okienko żeby się uaktywniło dopiero potem można pracować z danym VNC. Czyli w efekcie daje to dwa kliknięcia. A ponieważ każdy klient jest osobnym oknem to dodatkowo miejsce na monitorze pożera górny pasek.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3515
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Klient VNC

Post autor: dedito »

Musiałbym sprawdzić, ale chyba wystarczy raz kliknąć w obszarze okna.
Z górnymi paskami też można sobie poradzić przez przysłanianie.
Co tam chcesz robić, że różnica jednego kliknięcia robi różnicę?
nalkubaxd5
Posty: 21
Rejestracja: 19 września 2015, 19:11
Lokalizacja: Twoja karta sieciowa

Re: Klient VNC

Post autor: nalkubaxd5 »

Dobra. Udało mi się rozwiązać mój problem. Właściwie to rozwiązałem go kilka dni temu, ale chciałem go trochę przetestować. Rozwiązaniem okazał się program "VNC Thumbnail Viewer". Działa on na bazie javy (.jar) więc można go odpalić zarówno na Windowsie jak i na Linuxie. Jego wygląd jest bardzo prosty, lecz skrywa pełno możliwości. Śmiało można zapisywać listy hostów, a później je przywracać. Oczywiście obsługuje szyfrowanie tych plików hasłem. Natomiast na możliwości konfiguracji połączenia też nie można narzekać.

Tutaj umieszczam przykładowy screen z trzema klientami VNC + konfiguracją jednego z nich:

Obrazek

Edit: Mogę jeszcze dorzucić, że podgląd (małe okienka) są aktualizowane na żywo, natomiast aby wejść w interakcje z nimi trzeba je kliknąć dwa razy i pokaże nam się pełnowymiarowy klient VNC.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Klient VNC

Post autor: marcin1982 »

Oznacz wątek jako rozwiązany.
Zablokowany