Budowa firmy informatycznej - potrzeby, zalecenia

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
guardhorius
Posty: 2
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 15:15

Budowa firmy informatycznej - potrzeby, zalecenia

Post autor: guardhorius »

Witam,
proszę Was o opinię w temacie budowy firmy informatycznej.
Założenia: zespół 3 do 5 osobowy.
Cel: administracja sieciami opartymi na systemie linux + programowanie aplikacji mobilnych | android, ios
Pytanie:
- w jaki sprzęt wyposażyć stanowiska?
- jaki software do optymalnej pracy programisty - administratora| zgodnie z obecnymi standardami?
- dodatkowe potrzebne elementy wyposażenia stanowiska?
Serdeczne dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Budowa firmy informatycznej - potrzeby, zalecenia

Post autor: LordRuthwen »

Błąd logiczny w założeniach celu, nie możesz mieć sieci opartej na systemie Linuks.
minimum 2 monitory 22" na stanowisko (optymalnie 3), software dowolny dla każdego + narzucone standardy kodowania i pracy.
Awatar użytkownika
guardhorius
Posty: 2
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 15:15

Re: Budowa firmy informatycznej - potrzeby, zalecenia

Post autor: guardhorius »

Wiele firm funkcjonuje na oprogramowaniu Microsoftu ze względu na łatwość standaryzacji. Jest podobno tak, że łatwiej jest wprowadzić nowego administratora do firmy przy certyfikowanym oprogramowaniu, bo wie od czego zacząć według danych procedur. Przy serwerach linuksowych może wystąpić problem z dowolnością budowy skryptów, etc. To podobno utrudnia proces pozyskania klienta. Wyprowadź mnie z błędu, jeżeli o coś innego chodzi. Nastawić się na szerszy zakres oprogramowania?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Budowa firmy informatycznej - potrzeby, zalecenia

Post autor: LordRuthwen »

Owszem, dobry admin będzie pracował na wszystkim, jednak najwydajniej się pracuje w środowisku, które zna, u nas w firmie każdy może mieć na kompie co chce, ja mam Debiana, kolega obok Minta, jeszcze inny CentOS-a, Gentoo czy Windowsa - liczy się wygoda pracy.
Ustandaryzowane są za to wdrażane rozwiązania, ma być tak i tak, i takie podejście działa.
ODPOWIEDZ