Stare telefony

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Stare telefony

Post autor: Yampress »

bezpieczny system to taki którego nie używaja miliony... To autorski system producenta telefonu.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Stare telefony

Post autor: LordRuthwen »

Nie zawsze, bo często taki system ma jakąś podatność a producent nie kwapi się do jej załatania, "bo nie używają go miliony" ;)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Stare telefony

Post autor: Yampress »

a jakie jest prawdopodobieństwo wysłania złośliwego sms (przygotowanego na android) i trafienia dziś na android i na system autorski lub analogicznie? Złośliwe narzędzia są tworzone z myślą o większej liczbie użytkowników, a nie jednostkach.
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

LordRuthwen pisze: 26 stycznia 2017, 08:06 Nie zawsze, bo często taki system ma jakąś podatność a producent nie kwapi się do jej załatania, "bo nie używają go miliony" ;)
Jeśli producent nie kwapi się do załatania to jednocześnie nie pracuje nad nowymi aplikacjami i taki OS szybko schodzi z rynku.

A "milionowe" systemy wystarczy odgooglić i bezpieczeństwo drastycznie wzrasta. Bezpieczeństwo i tak w wiekszości zależy od nas,
użytkownika i jego popełnianych błędów bądź nie. Tak jest ze wszystkim nie tylko w komputerach.

Yampress pisze: 26 stycznia 2017, 16:37 a jakie jest prawdopodobieństwo wysłania złośliwego sms (przygotowanego na android) i trafienia dziś na android i na system autorski lub analogicznie? Złośliwe narzędzia są tworzone z myślą o większej liczbie użytkowników, a nie jednostkach.
"Milionowym" systemom szybciej rośnie wsparcie w postaci aktualizacji aniżeli tym garażowym dla wybrańców.
A Android sie ubezpiecznia modując jego jądro. Gorzej w przypadku dyktatorów z Langley... o przepraszam przejęzyczyłem się
miało być z Silicon Valley :-)
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Stare telefony

Post autor: LordRuthwen »

Miałem jakiegośam Samsunga który nie był "smart", używałem go przez 4 lata, jak myślisz ile razy aktualizowałem na nim oprogramowanie?
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

LordRuthwen pisze: 30 stycznia 2017, 08:10 Miałem jakiegośam Samsunga który nie był "smart", używałem go przez 4 lata, jak myślisz ile razy aktualizowałem na nim oprogramowanie?
Ani razu?

Toż przecież dzisiejsze smartfony to praktycznie komputery! Ja nie mam więc się nie znam ale nie wyobrażam sobie używania takiego czegoś bez łatek
do systemu. No może ktoś mnie oświeci...
P.S. W głupim filmie Iron Sky ale jest tam scena jaką polecam ze smartfonem na księżycu. Cudo techniki :-)
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: Stare telefony

Post autor: sinplez1y1 »

a kto teraz dba o prywatość i bezpieczeństwo transmisji w necie, gówniaki za przeproszeniem gówno wiedzą są smart ale nie mają pojęcia o działaniu sieci nie wspominając nawet o działaniu swoich urządzeń, zaawansowane wyszukiwanie z wykorzystaniem fraz sprawia im problem ale taki gówniak potrafi się pośmiać ze mnie, że pomykam z klawiszową nokią, nie korzystam z fb a w domu mam wielki monitor i kawał blachy pod biurkiem z klekoczącą mechaniczną klawiatką.

Ja nie wiem może jestem upośledzony ale jakoś nie uśmiecha mi się chodzić z komputerem w kieszeni i to jeszcze takim nad którym w zasadzie nie mam żadnej kontroli...ble
jomemo
Posty: 14
Rejestracja: 30 października 2014, 00:40
Lokalizacja: Leszno

Re: Stare telefony

Post autor: jomemo »

Moim pierwszym telefonem był Samsung S35i, którego użytkowałem dość późno bo w wieku 21 lat bodajże. Trochę tęsknię za tamtymi czasami, kiedy z telefonu korzystałem tylko do rozmów i smsów. Teraz mam smartfon i stanowczo za często po niego sięgam tracąc czas często na bzdury. Jestem trochę w kropce, bo prowadzę własną firmę i dostęp do maila, organizera a czasem też internetu w terenie jest dla mnie dość istotny. Mimo to i tak nie mogę się przekonać do Androida i jabłek. Mam wysłużoną Lumię 630 i póki co się jej trzymam, chociaż jak patrzę na to co MS robi z mobilnym Windowsem, to krew mnie zalewa i pewnie prędzej lub później będę musiał się z Androidem przeprosić. Może nowe Nokie z czystym Androidem? Czas pokaże.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Stare telefony

Post autor: Yampress »

lenovo moto (motorola) ... czysty android
Awatar użytkownika
etrollo
Posty: 85
Rejestracja: 21 czerwca 2016, 08:56

Re: Stare telefony

Post autor: etrollo »

sinplez1y1 pisze: 11 marca 2017, 05:32 Ja nie wiem może jestem upośledzony ale jakoś nie uśmiecha mi się chodzić z komputerem w kieszeni i to jeszcze takim nad którym w zasadzie nie mam żadnej kontroli...ble
Android 6 Marshmallow daje już spore możliwości szyfrowania i bezpieczeństwa. Aplikacje nie mogą już same łaczyć się z internetem jesli im na to nie dajesz zgody... Ale gimbaza ma i tak na bezpieczeństwo to wy...ane i to jest fakt a dziadek google wie to lepiej od nas.
ODPOWIEDZ