Poradnik Debiana dla pocz

Zbiór odnośników do interesujących stron www
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Poradnik Debiana dla początkujących

Post autor: Kaka' »

Napisałem poradnik Debiana specjalnie dla osób początkujących. Dużo jest takich osób, którym nie chce się czytać Debian Reference - dlatego to napisałem. Miałem to umieścić tutaj na forum, ale coś z tym nie wyszło, więc zrobiłem własną stronę (to znaczy umieściłem to tam). Wysłałem wcześniej ten poradnik wielu osobom początkującym i mówią, że jest bardzo dobry. Cóż, okaże się jeszcze jak z tym będzie...

Zdaję sobie sprawę, że może on wywołać kontrowersje itp. W końcu nie każdy uważa, że Debian jest dla newbie - ja tak uważam i postanowiłem pomóc tym osobom w stawianiu pierwszych kroków w tym systemie. Co prawda poradnik jest raczej ogólny, jednakże mi chodziło oto, żeby taki newbie skumał się o co biega w niektórych sprawach, jak instalować pakiety itd., a nie że chcemy komuś pomóc tu na forum, to ta osoba nawet pliku nie umie otworzyć. Skoro Debian Reference odstrasza to może mój nie będzie?

Wszelkie uwagi co do poradnika są mile widziane.

:arrow: Poradnik Debiana dla początkujących
Gość

Post autor: Gość »

Tylko nie myl edytora typu Vim z Microsoft World
Kaka' : ja Cię proszę ... popraw chociaż to
Aż mi ciarki przeszły jak to przeczytałem :mrgreen:


Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Kurde, ale wpadka,. Zaraz poprawię. Dzięki wielkie.


//edit

Poprawiłem.

Tak to jest jak się pisze po nocach ;-)

//edit
popraw chociaż to
Co masz na myśli mówiąc "chociaż"? Jak masz jeszcze jakieś uwagi to pisz - poprawię to.
Awatar użytkownika
BlackEvo
Posty: 71
Rejestracja: 28 października 2006, 00:13

Post autor: BlackEvo »

Kaka':

Bardzo dobry pomysl. Mysle ze przyda sie nie tylko poczatkujacym a takze i ludziom obeznanym. Chocby ze wzgledu na skleroze :-P Moze u Ciebie znajda to czego szukaja ;-)

P.S.

Co do sklerozy to chyba bede jednym z nich bo czasami mam takie 'dziury' ze az wstyd :-D

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

BlackEvo, dzięki za dobre słowa :)

W najbliższym czasie mam zamiar dodać co to jest środowisko graficzne i ich krótkie opisy.

Oczywiście wszelkie propozycje są mile widziane :)



Pozdrawiam.
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

schludne, proste, trafiajace do uzytkownika. ;] podziwiam was za te wszystkie FAQi.

pozwolisz jednak, ze pobawie sie w korektora bo tak juz mam, ze na ortografy patrzec nie moge. ;] sekcja 'Zaleznosci' ->
Dzięki zależnościOM wygodniej pisze się różnego rodzaju programy
cos mi sie zdaje, ze napisze FAQ na temat poprawnosci gramatycznej i zasad ortografii w jezyku polskim. co wy na to? moze przynajmniej tutaj do kogos to dotrze bo w szkolach z tego co widze, juz nmikt nie przywiazuje do tego zadnej wagi.;]

edit:
tym razem juz bardziej merytorycznie ;]

sekcja 'Wydawanie polecen w konsoli' ->

o ile mi wiadomo, cale slowo 'help' jest parametrem, ktory wpisuje sie po podwojnym myslniku. po pojedynczym wpisuje sie samo 'h' (podobnie z innymi). popraw mnie jesli sie myle, ale u mnie nie zadziala cos takiego mkdir -help.

pzdr
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

pozwolisz jednak, ze pobawie sie w korektora bo tak juz mam, ze na ortografy patrzec nie moge. ;] sekcja 'Zaleznosci' ->
Heh, staram się pisać poprawnie, jednakże nigdy nie byłem dobry z ortografii :) Ale dzięki za uwagi, poprawię to.
brz pisze:o ile mi wiadomo, cale slowo 'help' jest parametrem, ktory wpisuje sie po podwojnym myslniku. po pojedynczym wpisuje sie samo 'h' (podobnie z innymi). popraw mnie jesli sie myle, ale u mnie nie zadziala cos takiego mkdir -help.
Wspominałem, że pisałem to dość dawno i mogą być błędy. Aktualnie wszystkie je staram się poprawić. Zobaczę co tam naknociłem z tym `help` :)


Pozdrawiam i dzięki wielkie za uwagi.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

No i można by powiedzieć, że "zmieniłem" cały poradnik :) Sformatowałem go jeszcze raz, wywaliłem szczątki bbcode itd. Cały dzień roboty :P

Dodałem też tam sporo treści, miedzy innymi informacje o bezpieczeństwu, co to jest środowisko graficzne i menadżery okien, jak rozpakować archiwa, tworzenie paczki .deb ze źródeł, budowa repozytorium itd.

Ponadto poprawiłem wszystkie zgłoszone błędy.



Poradnik



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

w linku do poradnika brakuje literki h - adres zaczyna się od ttp
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dzięki, poprawiłem.
ODPOWIEDZ