[+] Sterowniki do Linuxa

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
Alsenas
Posty: 16
Rejestracja: 22 listopada 2016, 19:30

[+] Sterowniki do Linuxa

Post autor: Alsenas »

Wiele osób twierdzi, że często okropnie działający sprzęt nie jest winą systemu operacyjnego, ale producentów sprzętu, którzy zaniedbują użytkowników Linuxa. W moim przypadku zawsze miałem problemy z adapterami wifi, jak i z kartą graficzną. Moja karta graficzna jest już przestarzała, więc nie będę się bawił w szukanie sterowników do niej, lecz posiadam 2 adaptery wifi. Do jednego muszę zainstalować firmware-realtek, do drugiego firmware-atheros - zdecydowałem się, że będę używać tego drugiego. Tyle wystarczało do przeglądania internetu, lecz internet co jakiś czas się wyłącza. W obu przypadkach po instalacji sterowników(których ponoć mi brakowało), do których znalazłem linki na tym forum, internet przestał przerywać, ale zwolnił do takiego stopnia, że uniemożliwiał korzystanie z internetu. Czy jest możliwość tworzenia samemu sterowników do sprzętu? Czy są jakieś open-source'owe projekty w tym zakresie? Jeśli tak, to prosiłbym o podanie linków oraz w skrócie co muszę umieć. Oczywiście jakieś pojęcie o języku C mam, jak i również z assemblerem miałem styczność.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2016, 11:25 przez Alsenas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sterowniki do Linuxa

Post autor: dedito »

Musisz umieć programować na poziomie sprzętowym.
Podejrzewam, że nie umiesz bo byś nie pytał.
Alsenas
Posty: 16
Rejestracja: 22 listopada 2016, 19:30

Re: Sterowniki do Linuxa

Post autor: Alsenas »

A więc mógłbyś może podać mi linki do uzupełnienia moich informacji?
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sterowniki do Linuxa

Post autor: dedito »

Jakich informacji?
Alsenas
Posty: 16
Rejestracja: 22 listopada 2016, 19:30

Re: Sterowniki do Linuxa

Post autor: Alsenas »

W programowaniu.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sterowniki do Linuxa

Post autor: dedito »

https://www.apriorit.com/dev-blog/195-s ... r-linux-os
i inne powiązane z tematem wyniki z wyszukiwarki po wpisaniu frazy "howto write driver linux" http://bfy.tw/98Hw
Zablokowany