Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wykorzystanie drugiej karty graficznej

Wykorzystanie drugiej karty graficznej

Przymierzam się do zakupu komputera i wygląda na to, że będę miał zintegrowaną kartę graficzną (Geforce 7025/nForce 630a) oraz dodatkową PCI-E Geforce 8600gt.

Czy istnieje możliwość skorzystania z mocy obliczeniowej drugiej karty? Czy mógłbym np. skonfigurować flash tak, aby strony internetowe uruchamiały się przy pomocy karty "A" i elementy flash przy pomocy karty "B"?

Spotkałem się z konfiguracją "dwóch monitorów", która chyba wykorzystuje właśnie dwie karty graficzne. Ja będę korzystał z jednego monitora, w którym istnieje możliwość przełączania wejść. Czy dałoby się to jakoś wykorzystać?

Na żadne efekty się nie nastawiam, ale chętnie bym poeksperymentował jeżeli padłyby jakieś propozycje rozwiązań.
    Ostatnio edytowane przez fnmirk ; 28-01-2011 o 08:28

Junior Member Avatar diabolic3
    Na Forum od
    Dec 2007
    Skoro zamierzasz kupić nowego kompa to według mnie kupowanie płyty głównej z zintegrowaną karą graficzną i dodatkowo jeszcze kupować drugą kartę trochę mija się z celem, już lepiej wziąć płytę bez zintegrowanej i w zależności jeśli coś to zmieni w funduszach to dołożyć do lepszej karty. Takie moje zdanie. Jeśli jednak taką konfigurację będziesz miał to wydaje mi się, podkreślam wydaje mi się że jest możliwość zestawiania tych kart w tryb SLI. Przynajmniej z moją zintegrowaną tak się da, nigdy tego nie testowałem bo nie mam drugiej karty, więc jak to działa to nie wiem. I chyba w tym przypadku było by to najlepsze, ale niech się jeszcze inni wypowiedzą na ten temat. Pozdrawiam

Chodzi o to, że płyty ze zintegrowaną grafiką na chipsecie nForce 630a są najtańsze, także nie dokładam do tego.

http://www.bincom.pl/index.php?contr...oduct_id=32370

Płyta ta niestety nie obsługuje SLI.

Cytat Napisał diabolic3 Zobacz post
    ... wydaje mi się że jest możliwość zestawiania tych kart w tryb SLI. Przynajmniej z moją zintegrowaną tak się da, nigdy tego nie testowałem bo nie mam drugiej karty, więc jak to działa to nie wiem. I chyba w tym przypadku było by to najlepsze, ale niech się jeszcze inni wypowiedzą na ten temat. Pozdrawiam
    A niby jak podłączysz mostek? Poza tym by coś takiego uzyskać musiałby po pierwsze bios płyty głównej coś takiego proponować.

Witam
    Wykorzystanie obu kart graficznych w sposób pokazany w pierwszym poście jest raczej nie wykonalny. Jedyne wyjście przy użyciu karty zintegrowanej i na złączu pci-e to puszczenie jakiś obliczeń na drugiej karcie (o ile obsługuje CUDA). Podstawowym problemem jest niezgodność chipów graficznych więc SLI odpada. Jest jeszcze inna opcja (ale zależy od biosu i sterowników), a mianowicie podpięcie dodatkowych monitorów do drugiej karty. Kiedyś takie cuda działały na kartach matroxa.
    Pozdrawiam.

Junior Member Avatar diabolic3
    Na Forum od
    Dec 2007
    Cytat Napisał DaVidoSS Zobacz post
    A niby jak podłączysz mostek? Poza tym by coś takiego uzyskać musiałby po pierwsze bios płyty głównej coś takiego proponować.
    http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=hR9xA49ZHyU31AeA
    Patrz pod: Obsługa Hybrid SLI. Ale na jakiej zasadzie to pracuje dokładnie to do końca nie wiem.