Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Karta sieciowa działa, ale nie wykrywa sieci

Karta sieciowa działa, ale nie wykrywa sieci

Mam bezprzewodową kartę sieciową Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter (rev 01) która wg polecenia iwconfig działa. Jednak, po wpisaniu
    Kod:
    modprobe ath5k
    wyświetla komunikat:
    Kod:
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/blacklist, it will be ignored in a future release.
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/display_class, it will be ignored in a future release.
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/libsane, it will be ignored in a future release.
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/madwifi, it will be ignored in a future release.
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/oss-compat, it will be ignored in a future release.
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/pnp-hotplug, it will be ignored in a future release.
    i nie wykrywa mi żadnych sieci. Router jest dobrze skonfigurowany - u mojej siostry na Ubuntu wszystko działa.

Skoro działa to po co ładujesz moduł? 8-)

Po tym przynajmniej po kliknięciu na ikonkę z sieciami pojawia się kategoria "sieci bezprzewodowe" - niestety, zupełnie pusta...

Dodane później:
    Jednak źle napisałem w pierszym poście: iwconfig pokazuje, że jest interfejs wlan0 dopiero po wpisaniu modprobe. Jednak dalej nie wykrywa sieci bezprzewodowych...

Zainstaluj sterowniki madwifi. U mnie działają bardzo dobrze.

ryba84, 1. Mając kartę AR242x, obecnie nie ma sensu pchać się w madwifi, które ma być zarzucone. Ath5k obsługuje te karty dobrze.
    Mif, Spróbuj połączyć się ręcznie, wyłącz - jeśli masz ustawione - szyfrowanie i podaj wyniki. Jak na razie nic nie podałeś (nawet jaki masz kernel), włącznie z tym, że nie podałeś czy w ogóle masz ten moduł zainstalowany.
    Ten listing mówi jedynie, że plik, który masz w katalogu /etc/modprobe.d/ o nazwie blacklist, by był właściwie interpretowany winien nazywać się blacklist.conf
    O instalacji ath5k wszystko masz tutaj: http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/ath5k
    Oprócz tego, co tam jest napisane, sprawdź, czy w jakimś pliku nie masz wyłączonego ath5k.

Ja mam AR2413 wymienioną jako obsługiwaną na tej stronie i rwie mi na niej połączenie na ath5k natomiast na madwifi wszystko w porządku. No i diody lepiej migają.

Ps. Mam kernel 2.6.28.

Zrób ręcznie:

Kod:
    ifconfig wlan0 up
    iwlist wlan0 scan
    Powinien wyswietlic liste dostepnych sieci. A moze po prostu zadnej sieci nie masz w zasiegu? Sprawdz tez czy twoja karta nie wymaga doinstalowania firmware.

Sprawdz tez czy twoja karta nie wymaga doinstalowania firmware.
    Nie, te karty tego nie wymagają. Działają w linuksie albo na ath5k, albo poprzez madwifi. Oczywiście, jeśli są obsługiwane przez któryś z tych sterowników.